Pejam Gulf Company
Skip Navigation Links
   

واحد خدمات بندري

 

...............................................................

معرفي

شرکت خلیج پژم در بندر شهید رجایی، به نیابت از اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، متصدی بهره برداری از ترمینال های بخش B کالای عمومی و ارائه خدمات به کالاهای ورودی به این ترمینال ها می باشد.
ارائه خدمات ترمینالی در ترمینال های 1 و 2 بندر شهید رجایی که شامل حدود 20 هکتار محوطه روباز و 4 هکتار انبارهای سرپوشیده می باشد، حجم اصلی فعالیت های شرکت را در بر می گیرد.
این خدمات سالانه به حدود 2 میلیون تن انواع کالاهای عمومی شامل انواع آهن آلات، کالاهای متفرقه و خودرو ارائه می شود. خدمات انبارداری کالاهای وارداتی پس از تخلیه از کشتی در محوطه های بندری، ارائه خدمات ارزش افزوده در صورت درخواست مشتری بر روی کالا، صدور قبض انبار جهت تسویه و سایر فرایند های عملیاتی و حقوقی با سطح بالایی از ایمنی و سرعت، مزیت رقابتی شرکت خلیج پژم به شمار می رود. سیستم های ایمنی و امنیتی برای حفظ سلامت کالا در دوره انبارداری، شامل انواع سیستم های آتش نشانی، وجود واحد حراست، دوربین های مدار بسته، حضور مستمر معاونین ترمینال و نهایتا پوشش بیمه ای قوی، موجب اطمینان مشتریان از صحت و سلامت کالا در ترمینال های شرکت خلیج پژم می باشد. آهن آلات حجم عمده ای از کالاهای وارداتی به ترمینال شرکت خلیج پژم، انواع آهن آلات شامل رول های ورق، ورق، انواع پروفیل های فولادی و ریل آهن می باشد.
ارائه خدمات در ترمینال های شرکت شامل تخلیه و بارگیری به تریلرها، توسط طیف متنوعی از ماشین آلات بندری، انواع لیفتراک و جرثقیل و اسپریدر های خاص طراحی شده صورت می گیرد. کالای متفرقه شرکت خلیج پژم سالانه به حدود 500 هزار تن انواع کالاهای متفرقه در ترمینال های خود خدمات ارائه می کند. این گروه از کالاها شامل انواع قطعات کارخانجات، نیروگاهها و پالایشگاهها، کیسه های حاوی مواد، انواع فراورده های چوبی و کاغذی و مواردی از این قبیل می باشد. نگلاتی با اوزان و ابعاد بالا شامل قطعات یکپارچه با وزن بالغ بر 500 تن و ابعاد بیش از 40 متر، در ترمینال های خلیج پژم تحت عملیات قرار می گیرند.
شرکت خلیج پژم به منظور خدمات رسانی بهینه به انواع کالاهای متفرقه ورودی گاها اقدام به طراحی و ساخت تجهیزات و ابزار ویژه کرده است. عقد قراردادهای پروژه ای از گزینه های مطلوب صاحبان کالا به منظور افزایش سرعت در عملیات و سهولت در تراکنش های مالی است که توسط مشتریان عمده با تناژ بالاهای کالای ورودی انجام می شود. خودرو در حدود 90 درصد از تناژ انواع خودرو و ماشین آلات ورودی به بندر شهید رجایی در ترمینال های شرکت خلیج پژم نگهداری می شود. انواع خودروهای سواری، اتوبوس و مینی بوس و انواع ماشین آلات راه سازی و معدنی سنگین توسط پرسنل شرکت خلیج پژم از کشتی ها تخلیه شده و در ترمینال ها نگهداری می شود. این میزان در حدود 700 هزار تن در سال را بالغ می شود. حجم گسترده عملیات خودرویی، آسیب پذیری فیزیکی خودرو و نیاز به سطح بالای مراقبت، انجام بازرسی های پیش از حمل در محدوده ترمینال، خدمات ارزش افزوده بر روی خودروها به درخواست مشتری و مواردی از این قبیل، راه اندازی ترمینال تخصصی خودرو تحت مدیریت شرکت خلیج پژم را در دستور کار این شرکت قرار داده است.
آمار و اطلاعات
واحد آمار و اطلاعات متصدی جمع آوری، تحلیل و ارائه گزارشات دوره ای در خصوص حجم انواع عملیات شرکت تحت مدیریت واحد خدمات بندری می باشد. گزارشات واحد آمار و اطلاعات در رده مدیران میانی به منظور پایش وضعیت عملیاتی شرکت و در رده گروه مشاوران ارشد و هیئت مدیره به منظور اطلاع از وضعیت کلی تجارت بندری، تصمیم گیری در خصوص سرمایه گذاری های آتی و ارائه راهکارهای کلان و برنامه ریزی های آتی مورد استفاده قرار می گیرد.
امور بندري
واحد امور بندری زیر مجموعه شرکت خلیج پژم در اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان متصدی انجام امور اسنادی، صدور قبض انبار قابل معامله و انجام سایر فرایندهای اسنادی مربوطه می باشد. همچنین کاربری سیستم اطلاعاتی ترمینال کالای عمومی، ارائه گزارشات آماری به واحد آمار شرکت و بخشی از فعالیت سنجش رضایت مشتریان بر عهده این واحد میباشد.
ترمینال صادرات
خدمات استافینگ، شامل بارگیری انواع مواد معدنی در کانتینر به منظور صادرات، در ترمینال صادراتی شرکت خلیج پژم به مساحت 5 هکتار صورت می گیرد. حجم عملیات ترمینال صادرات شرکت در حدود 60 هزار تن در سال می باشد. بنابر نیاز مشتریان به خدمات استافینگ کانتینر، سرویس دریافت کانتینر خالی از ترمینال خطوط کشتیرانی و حمل به ترمینال شرکت خلیج پژم، بارگیری کالا درون کانتینر و عودت کانتینر بارگیری شده به ترمینال خط کشتیرانی جهت بارگیری در کشتی توسط این شرکت قابل انجام است. با عقد قرارداد های سالانه، مشتریان این شرکت که به طور عمده شامل صادرکنندگان مواد معدنی هستند، از خدمات شرکت برای بیش از صد هزار تن کالا در سال بهره مند می شوند. انواع تجهیزات شامل ریچ استاکر، لیفتراک و لودر در این ترمینال مورد بهره برداری قرار دارد.