Pejam Gulf Company
Skip Navigation Links
درباره ماExpand درباره ما
فعاليت هاExpand فعاليت ها
ارتباطExpand ارتباط
پيوندهاExpand پيوندها
آرشيوExpand آرشيو

تاريخچه خليج فارس

خلیج فارس كانالي بشكل هلال ماه است كه از انتهابه اقیانوس هند (دریای عمان) متصل بوده وطول اين كانال 900 کیلومتر و عرض آن 240 کیلومترو راس آن منشعب از سلسله جبال زاگرس جنوبي ميباشد. خلیج فارس و کشورهای همسایه آن تقریبا یک نهم از 44 میلیون کیلومتر مربع از گستردگی قاره آسیارا تشكيل ميدهند. خلیج فارس یک آبراه ارزشمند از ابتدای تاریخ و به عنوان نقطه تلاقي شرق باستان با تمدنهای بزرگ جهان و داراي يك سابقه چند ميليون ساله ميباشد.قرن ها پیش ،ايلاميهااز بندر بوشهر و جزیره خارک برای سكونت، حمل و نقل استفاده و با حاکميت بر سواحل خلیج فارس جهت معامله با دنياي غرب و دره نیل استفاده مينمودند.

 

در کتاب های جغرافیای آمریکای لاتین خلیج فارس بيشتر به عنوان "Persicum"و یا دریای پارس اشاره شده است. در اصطلاح لاتین "Sinus Persicus" معادل "Persicher golf" بوده كه  به زبان فرانسه  " Persico gof " به زبان ایتالیائي، "Persidskizalir" در زبان روسی "Perusha Wan" که همه اين واژه ها به معنی "پارس" ميباشند.

تعداد بازديد كنندگان :93545
كاربران فعال :41

نام كاربر :Guest

 
.......
سامانه ترمينال كانتينري
.......

1397/02/16

قدردانی از کارگران نمونه شرکت خلیج پژم به مناسبت روز جهانی کارگر

................

1396/12/16

برگزاري اولين نمايشگاه ارائه ايده هاي نو در مديريت پسماند

................

1396/12/05

حضور شرکت خلیج پژم در پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی

................

1395/09/21

مسابقات لیگ بدمینتون استان هرمزگان با قهرمانی تیم خلیج پژم به پایان رسید

................

1395/08/23

برگزراری جلسه معرفی و آشنایی با نرم افزار مالی و اداری همکاران سیستم توسط واحد انفورماتیک با حضور کارشناسان مالی،اداری و انفورماتیک در واحد آموزش

................

1395/07/06

برگزاری دوره آموزش نرم افزار ترمینال خودرو توسط واحد انفورماتیک در واحد آموزش شرکت خلیج پژم با مشارکت شرکت رهیاب رایانه گستر

................

1395/04/19

دوره آموزشی ایمنی تخلیه و بارگیری و بسته بندی کالا در بندر شهید رجایی با همکاری شرکت خلیج پژم و موسسه بلژیک (Global Port Training)

................